Проект на Наредба за промяна на Наредба № 42 за символиката, отличията и наградите на Община Димитровград
ДО
ОБЩИНСКИ СЪВЕТ
ГР.ДИМИТРОВГРАД
ДОКЛАДНА ЗАПИСКА
от Снежана Йорданова Ангелова, общински съветник от СГ „Алтернативата на гражданите“
ОТНОСНО: Промяна в Наредба № 42 за символиката, отличията и наградите на Община Димитровград
ОСНОВАНИЕ: чл.21, ал.2 от Закона за местното самоуправление и местната администрация (ЗМСМА)
Уважаема госпожо Кръстева,
Уважаеми общински съветници,
Националното единение започва от ученическия чин и от възпитанието на децата от най-ранна възраст в любов и уважение към Родината и семейството. Нашите учители са хората, от които започва България. Димитровград се гордее с учители новатори, визионери, професионалисти.
Предлагам в знак на уважение към труда и успехите на номинираните през съответната година учители, но не удостоени с приза „Учител на годината”, в раздел III. Специална награда на Община Димитровград „Учител на годината” от Наредба № 42 за символиката, отличията и наградите на Община Димитровград да бъде добавена алинея 3 към Чл. 56, в която се отбелязва, че номинираните за специалната награда „Учител на годината” на Община Димитровград получават грамота за професионална дейност, свързана с развитие и издигане престижа на Община Димитровград през съответната година.
В тази връзка и съгласно чл. 21, ал.2 от ЗМСМА, Ви предлагам следния проект за
РЕШЕНИЕ:
Общински съвет Димитровград на основание чл. 21, ал.2 от ЗМСМА променя Наредба № 42 за символиката, отличията и наградите на Община Димитровград в раздел III. Специална награда на Община Димитровград „Учител на годината” като допълва:
Чл.56, ал.3 Номинираните учители за специалната награда „Учител на годината” на Община Димитровград получават грамота от Кмета на Община Димитровград за професионална дейност в областта на образованието, свързана с развитие и издигане престижа на Община Димитровград през съответната година.
СНЕЖАНА АНГЕЛОВА
Общински съветник
СГ «Алтернативата на гражданите»







